شاید یکی از مهم ترین قسمت های رایتینک آیلتس تسک ۱ در پاراگراف بندی و نوع تقسیم پاراگراف ها باشه که خیلی ها از این قسمت ضربه خوردند و بر این اومدیم که یک مقاله دقیق و مشخص در این زمینه بنویسیم تا خیال همه داوطلبان رو راحت کنیم. همیشه این نکته ذکر شده که امتحان آیلتس فقط مرتبط به دانش زبان نیست و خیلی نکات باید رعایت بشه تا جواب بالای ۶.۵ گرفته بشه.

آیا برای رایتینگ تسک 1 احتیاج به Conclusion (پاراگراف نتیجه) دارم ؟

پاراگراف Overview (مرور کلی) چیست ؟

آیا پاراگراف Overview مهم است ؟

آیا می توانم هم پاراگراف Overview و هم پاراگراف Conclusion بنویسم ؟

Overview را کجای رایتینگ تسک 1 بنویسم ؟

 

دوستان عزیز دقت داشته باشید که پاراگراف نتیجه گیری یا Conclusion در واقع تکرار مجدد (پارافریز) نکات اصلی رایتینگ است و عموما برای تسک 2 به کار می رود. در رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک نباید پاراگراف نتیجه گیری نوشت.

شما در واقع 150 لغت دارید که نوشتن نتیجه گیری تعداد زیادی از حد مجاز لغات را صرف کرده در حالی که نکته ای به رایتینگ شما اضافه نمی کند.

در رایتینگ تسک 1 آکادمیک معمولا Overview نوشته می شود، در واقع نکات برجسته و مهم نمودار یا نقشه را (مثلا ماکزیمم ها، مینیمم ها و تغییرات کلی) در 2 تا 3 خط به صورت کلی ذکر کنید.

نوشتن پاراگراف Overview بسیار مهم است. در واقع رایتینگی که Overview ندارد، شانس کمی برای گرفتن نمره بالا دارد. در مقاله ذکر شد رایتینگ تسک 1، بر اساس 4 معیار نمره دهی می شود که یکی از این چهار معیار Task achievement یا پوشش همه سوالات می باشد که 25 درصد نمره مربوط به این معیار است. لذا وقتی رایتینگ شما Overview نداشته باشد، نمره قابل توجهی را در این قسمت از دست می دهید.

دقت داشته باشید که نوشتن Overview و Conclusion با هم اصلا ایده مناسبی نمی باشد.

اینکه Overview را در کدام قسمت رایتینگ قرار دهیم نیز بسیار مهم است. همانطور که در مقاله ذکر شد، پاراگراف مرور کلی یا  Overview را بهتر است بعد از پاراگراف مقدمه قرار دهیم. یعنی در پاراگراف دوم. البته گذاشتن پاراگراف  Overview در انتهای رایتینگ نیز قابل قبول می باشد. فقط دقت داشته باشید که Overview با Conclusion فرق دارد. اولی برای تسک 1 و دومی برای تسک 2 می باشد.

 

همانطور که مشاهده شد، رایتینگ آیلتس فقط محدود به اطلاعات زبان نمی شه و باید تکنیک های اون رو هم یاد گرفت. بعضی از این تکنیک ها عمومی هستند و برای همه یکسان ولی بعضی هاشون بستگی به نوشتن شما دارند. یعنی شما نمونه می نویسید و معلم رفع اشکال می کنه و بعد از حدود 20 تا رایتینگ تاثیر خیلی زیادی در نمره تون خواهید دید. اگر تمایل داشتید سطح زبان خودتون رو بدونید می تونید از طریق این لینک به صفحه تماس با ما موسسه خوارزمی واقع در قیطریه دسترسی پیدا کنید.

 

مطالب مرتبط

مفدمه
مقدمه خوب در تسک 2 رایتینگ آزمون آیلتس
ریدینگ آیلتس و هفت سوالات متدوال آن