آزمون آیلتس

بهترین روش یادگیری کلمات برای آزمون آیلتس 

بیست و پنج درصد از نمره بخش های رایتینگ و اسپیکینگ آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال به بهره گیری کلمات مناسب و حرفه ای و آکادمیک تر بستگی دارد. برای مثال بجای do not have میتوان گفت lack یا بجای have میتوان گفت  possess  و همانند اینها.

 

بهترین راه برای رسیدن به این منظور، به کار بردن ترکیب هایی ثابت در زبان انگلیسی است که به آن ها collocation گفته میشود. به کار بردن این ترکیب های ثابت، رایتینگ و اسپیکینگ شما را  به گفتار و نوشتار انگلیسی زبانها نزدیک تر کرده و نمره شما را در آزمون آیلتس و همچنین تافل بالاتر خواهد برد.

 

مثال: بررسی ترکیب ها یا کالوکیشن های واژه possibility  

واژه possibility و صفت آن possible را در نظر بگیرید. یک واژه ساده که بیشتر زبان آموان آن را از سالهای دبیرستان به یاد دارند و معنی فارسی آن را به همراه معنی انگلیسی دانسته و احتمالا در آوردن یک مثال به زبان انگلیسی هم مشکل خاصی نخواهند داشت. ولی به کار بردن این واژه در ساختارهای کاملا ساده و بدون همراهی با دیگر واژه ها در قالب یک عبارت حرفه ای، نمره بالایی را برای شرکت کننده در آزمون بهمراه نخواهد داشت.

برای مثال دو جمله زیر را با هم مقایسه کنید:

.It is really possible that she wins

.There is a strong possibility that she wins

جمله نخست از نمونه هایی است که زبان آموزانی با نمره 5 تا 6 آیلتس آن را به کار میبرند و جمله دوم از نمونه جمله هایی است که زبان آموزانی با نمره 6.5 یا 7 و حتی 8 آیلتس آن را به کار میبرند و بسیار نزدیک تر به عبارت هایی است که انگلیسی زبان ها استفاده میکنند.

با بررسی همین واژه ساده در یک دیکشنری استاندارد (در اینجا نسخه نرم افزاری Longman Contemporary Dictionary) و مناسب برای آیلتس میتوان دریافت که این واژه با صفت ها، فعل ها و عبارت های گوناگونی ترکیب های معنادار و زیبایی میسازد که به کار بردن آن ها نه تنها سخن گفتن را ساده میکند بلکه با تحت تاثیر قراردادن آزمون گیرنده در روز مصاحبه آزمون آیلتس و تصحیح کننده رایتینگ میتواند نمره بسیار بالاتری برای متقاضیان بهمراه داشته باشد.

به چند نمونه دیگر نگاه کنیم:

:A strong possibility

.There is a strong possibility that more cars will be on the streets in the next 20 years

:A real possibility

.space tourism is a real possibility for future holidays according to some experts

:A distinct possibility

.There is a distinct possibility (=quite likely) that we face global hunger when oil resources are completely depleted

:Consider a possibility

.After working in Australia for 10 years, he started to consider the possibility of staying there permanently

:Offer a possibility

This new chemical compound offers a possibility (=makes an opportunity available) for developing a vaccine for AIDS.

:Exciting possibility

Many people consider immigration because it offers exciting possibilities for their future careers.

با نگاهی به نمونه پاسخ های رایتینگ و نمونه مصاحبه های اسپیکینگ آزمون آیلتس و تافل میتوان به سادگی دریافت که این نمونه ها آکنده از چنین عبارت هایی میباشند و منابع و تمرین های زبان آموزان باید بر این موضوع متمرکز باشند.

 

بهترین منابع برای این قبیل ترکیب ها

اما واژه های پایه و کلیدی مانند possibility را میتوانید در فهرست “3000 متداول ترین واژه زبان انگلیسی” و “Essentia Words for the IELTS” بیابید. همچنین کتاب هایی همانند “Collocation in Use” نیز وجود دارند که این دست از ترکیب ها را بهمراه نمونه های مناسب در سطوح  مختلف (متوسط و پیشرفته) آموزش میدهند و میتوانند برای زبان آموزان بسیار مفید باشند.

 

شما میتوانید از متد فوق به طور شخصی استفاده کنید، و یا اینکه برای یک جلسه مشاوره و در صورت تمایل آزمون تعیین سطح رایگان با ما تماس بگیرید و از سایر متدهای اساتید بین المللی آموزشگاه زبان خوارزمی قیطریه جهت رسیدن به نمره مطلوب در آزمون آیلتس و یا تافل (آیلتس یا تافل؟! (یک)) بهره مند شوید.

پیروز باشید

بختیاری

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی