هزینه آزمون آیلتس

 

 

هزینه ی آزمون آیلتس چقدر است؟

 

آزمون آیلتس آزمونیست که هر چهار مهارت زبان انگلیسی (listening, Reading, Writing و Speaking ) را در زمان حدود 3 ساعت میسنجد. این آزمون به دو حالت آکادمیک (مورد نیاز برای ادامه تحصیل) و جنرال (مورد نیاز برای مهاجرت یا کار) برگزار میشود. بعد از انتخاب نوع آزمون، مرکز برگزاری آزمون و تاریخ مناسب، اولین قدم پرداخت هزینه است و بعد از آن اطلاعات شخصی و عکس خود را میتوانید در سایت مرکز مربوطه آپلود کنید.

 

هزینه ی آزمون آیلتس برای هر دو مدل آزمون آکادمیک و جنرال به یک میزان است. درواقع این هزینه در سراسر دنیا به یک میزان است. چون شما باید در ایران به ریال پرداخت کنید هزینه ی آزمون کمی تغییر میکند. به عبارت دیگر، با قیمت دلار قیمت آزمون تغییر میکند. این هزینه در حال حاضر 195 یورو یا 330 دلار است که معادل 9.500.000 ریال است.

 

جدول زیر سایر هزینه های آزمون را به شما نشان میدهد:

 

 

دلار آمریکا

ریال

هزینه ی آزمون آیلتس

330 $

9.500.000

هزینه کنسل کردن آزمون

82 $

2.400.000

هزینه ی تغییر آزمون (آکادمیک یا جنرال)

20 $

580.000

هزینه ی تجدید نظر

176 $

5.100.000

 

 

پرداخت هزینه ی آزمون آیلتس

با مراجعه به سایت مراکز برگزاری آزمون، در قسمت تارخ های آزمون شما یک لیست از تاریخ مشاهده میکنید که مربوط به چند ماه است. تاریخی که برای شما مناسب است رزور یا book کنید. زمانی که آزمون رزرو شود تا 24 ساعت فرصت دارید هزینه آزمون آیلتس را پرداخت کنید و در غیر اینصورت رزرو شما از بین میرود. زمانی که هزینه را از طریق سایت مرکز برگزاری بپردازید برای شما ایمیلی فرستاده خواهد شد و در آن مدارک مورد نیاز را به شما اعلام میکنند. فراموش نکنید که زمان آزمون شفاهی را هم باید رزرو کنید و اگر امکان رزرو در وب سایت نبود، حتما مرکز به شما اطلاع رسانی میکند. 

 

اگر نمیدانید کدام آزمون مناسب شماست و یا در انتخاب تاریخ مناسب شک دارید، مشاوران تخصصی آیلتس و اساتید بین المللی (با نمره آیلتس 9) در موسسه خوارزمی در محدوده قیطریه (تماس با ما) آمادگی پاسخ به سوالات شما عزیزان در این زمینه میباشند.

 

مطالب مرتبط

مفدمه
مقدمه خوب در تسک 2 رایتینگ آزمون آیلتس
ریدینگ آیلتس و هفت سوالات متدوال آن