آیلتس

نحوه نوشتن مقدمه در مقاله یا essay های آیلتس

در رایتینگ دوم آزمون آیلتس شما باید در مورد یک موضوع مشخص یک essay یا انشا بنویسید و برای این کار تنها 40 دقیقه زمان دارید.

در این مدت زمان، شما باید سوالی که در ذهن دارید را تحلیل کنید، به ایده هایی که برای نوشتن دارید فکر کنید، طرح انشا را بریزید و سپس پاسخ خود را بنویسید. حتی برای یک انگلیسی زبان بومی هم انجام این همه کار در 40 دقیقه دشوار می باشد. بنابراین شما باید از زمان خود به دقت استفاده کنید.

باید سعی کنید مقدمه ی خوبی بنویسید اما نباید بیش از حد زمان صرف این کار کنید چرا که احتمالا برای تمام کردن پاراگراف های دیگر زمان کم می آورید.

اساسا پاراگراف های بدنه (body paragraphs) مهمترین بخش های رایتینگ آیلتس شما را تشکیل می دهند چرا که نشان دهنده مهارت های شما در سازماندهی ایده‌هاست. بنابراین ضرورت دارد تا شیوه‌ای برای نوشتن سریع مقدمه انشا داشته باشید تا در نوشتن پاراگراف های اصلی با کمبود وقت مواجه نشوید. برای این کار باید به دو نکته توجه کنید:

1) ابتدا جمله ای را بنویسید و در آن موضوع انشا خود را معرفی و حقایقی را در این خصوص ارائه کنید.

2) دقیقا به خواننده بگویید که درباره ی چه چیزی می خواهید بنویسید.

اینکه چگونه این کار را انجام دهید به سوالی که در ذهن شماست بستگی دارد.

مثال 1:

سوال

Blood sports have become a hot topic for debate in recent years. As society develops it is increasingly seen as an uncivilized activity and cruel to the helpless animals that are killed. Blood sports should be banned.

To what extent to you agree or disagree?

(در سالهای اخیر ورزشهای خونین به موضوعی جنجالی برای بحث تبدیل شده اند. با توسعه جوامع، کشتار حیوانات بی‌دفاع، اقدامی غیرانسانی و ظالمانه تلقی می‌شود و “ورزش‌های خونین” باید متوقف شوند.)

(شما تا چه اندازه موافق یا مخالف این نظریه هستید؟)

نمونه ای از مقدمه:

Despite the fact that killing animals for sports is popular in modern societies, it remains a contentious issue. I believe that blood sports are cruel and uncivilized, so should be banned as soon as possible.

(باوجود اینکه کشتار حیوانات برای ورزش در جوامع مدرن اقدامی رایج و پرطرفدار است، همچنان یک مشکل حل نشده باقی مانده است. من معتقدم ورزشهای خونین ظالمانه هستند و بنابراین باید سریعا ممنوع اعلام شوند.)

همانطور که می‌بینید جمله نخست مثال بالا شامل عنوان موضوع انشا به اضافه پیش زمینه‌ای از حقایق مرتبط با عنوان است.

در جمله دوم دیدگاه نویسنده بیان می‌شود و به ما این مقدمه را ارائه می‌کند که در انشا درباره دلایل ظالمانه بودن کشتار حیوانات بحث خواهد شد. موضوع انشا الزاما نباید در جمله اول بیان شود ولی باید جایی در مقدمه ارائه شود. شما باید همواره یک خط فرضی برای بحث داشته باشید.

 

پارافریز (Paraphrase) یا دیگرگویی کردن

نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که مستقیما سوال را کپی‌برداری نکنید! شما باید از کلمات خود استفاده کنید. برای این کار از کلمات مترادف بهره بگیرید و یا چیدمان جمله را تغییر دهید. استفاده از برخی کلمات مشابه اشکالی ندارد ولی کل عبارت را هیچگاه کپی نکنید. شما می توانید با توجه به مثال بالا چگونگی انجام این کار را ببینید. تمامی اطلاعات ارائه شده در مقدمه رایتینگ، از سوال ارائه شده گرفته شده اما به گونه ای متفاوت نوشته شده و کپی‌برداری صورت نگرفته است.

مثال 2:

Science and technology have helped the world make many advances. The Arts, such as painting, theatre and dance, to name just three examples, however, are also valuable.

What things do the Arts provide to the world that Science and Technology do not?

(علم و فناوری به پیشرفت جهان کمک شایانی کرده‌اند. هنرها نیز، نظیر نقاشی، تئاتر و رقص که تنها سه مثال هستند، با ارزشند.)

(هنر چه دستاوردهایی برای جهان دارد که علم و فناوری آن دستاوردها را ندارد؟)

نمونه ای از مقدمه essay آیلتس:

Societies have developed rapidly over time due to the many advances in science and technology. However, the arts are also very important and provide our world with many things that science and technology cannot.

(جوامع با توجه به پیشرفت‌های گسترده در زمینه علم و فناوری با گذر زمان توسعه یافته اند. با این حال، هنر نیز مقوله بسیار مهمی است و به جهان اطراف ما چیزهایی می‌بخشد که علم و فناوری در انجام آن ناتوان هستند.)

 

در پایان توجه داشته باشید راه های بسیاری برای نوشتن مقدمه مقاله یا essay های آیلتس وجود دارد که شیوه اشاره شده در بالا تنها یکی از آن هاست. برای آگاهی از سایر شیوه ها میتوانید به دیگر مقالات موجود در همین سایت مراجعه کنید. و همچنین میتوانید با شرکت در کلاسهای حرفه ای، مانند کلاسهای ما در آموزشگاه زبان خوارزمی قیطریه، سایر مهارتهای آزمونی خود را نیز تقویت نمایید. منتظر تماس شما هستیم!

پیروز باشید

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی