مکالمه انگلیسی

بهترین روش ها برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

 

مطمئنا بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی شرکت در کلاسهای زبانه. اما سوالی که خیلی از زبان آموزها میپرسن اینه که “چطور میتونم مکالمه انگلیسی ام رو تقویت کنم؟”. در این مطلب سعی میکنیم این سوال رو با ذکر چند نکته کلیدی جواب بدیم.

 

1. اولین مسئول یادگیری شما، خودتون هستین!

باور کنین اگر شما بهترین اساتید دانشگاه آکسفورد، بهترین کتابها و بهترین CD های آموزشی رو داشته باشین، ولی خودتون میل و انگیزه کافی برای یادگیری نداشته باشین، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد! پس اول از همه، مسئولیت یادگیری خودتون رو شخصا به عهده بگیرین!

 

2. تا حد امکان خودتون رو در انگلیسی غرق کنین!

غرق کردن به این معنی که خودتون رو توسط زبان انگلیسی احاطه کنین. البته درسته که این کار همیشه امکان پذیر نیست، اما شما می تونین کارهایی انجام بدین که محیط پیرامونتون تا اندازه ای انگلیسی بشه. رادیو انگلیسی گوش کنین. شبکه های تلویزیونی و فیلم های انگلیسی زبان رو تماشا کنین. سعی کنین فیلم ها رو بدون زیر نویس فارسی ببینین یا حتی می تونین به یک طریقی زیر نویس ها را بپوشونین تا اونها را نبینین. (یادگیری زبان انگلیسی و تماشای فیلم) زبان گوشی، تبلت، کامپیوتر و … رو حتما انگلیسی انتخاب کنین.

 

3. با دوستانتون انگلیسی صحبت کنین!

سعی کنین دوست یا پارتنری پیدا کنین و باهاش مکالمه انگلیسی داشته باشین. اگه دوستی که پیدا کردین هم زبان شما باشه، در ابتدا انگلیسی صحبت کردن براتون کمی احمقانه به نظر میاد (مخصوصا در حضور دیگران!). اما نگران نباشین. ادامه بدین. بعد از مدتی این واستون عادی میشه. در صورتی که بتونین دوستان انگلیسی زبان پیدا کنین که دیگه عالیه! چون می تونین ازش بخواهید که اشتباهات شما رو تصحیح کنه.

 

4. خودتون رو چک و تصحیح کنین!

نت بردارین! همیشه دفتر یادداشتی همراه داشته باشین و کلمات و اصطلاحاتی که در یک مکالمه انگلیسی میشنوین و یا حتی خودتون استفاده میکنین ولی از معنی، ساختار یا تلفظ درستش مطمئن نیستین رو توی اون بنویسین و بعد چک کنین. و در بهترین حالت، حتی میتونین صدای خودتون رو ضبط کنین، و بعد سر فرصت گوش کنین و همه چیز رو چک کنین. و یا اینکه از یک دوستی که زبانش از شما بهتره بخواهید که این کار رو واستون انجام بده.

 

5. آرام آرام ولی مداوم حرکت کنین. زبان مساوی است با زمان. پس با برنامه و با حوصله پیش برین و از روند یادگیری خودتون لذت برین!

 

مطمئن باشین که اگر به این نکات عمل کنین، مکالمه انگلیسی شما روز به روز بهتر خواهد شد. ولی اگه قصد دارین سریع تر و مطمئن تر یادبگیرین، میتونین به کلاس های ما در آموزشگاه زبان خوارزمی قیطریه بپیوندین و از تجارب اساتید بین المللی ما بهره مند بشین 😎 . منتظر تماس شما هستیم!

پیروز باشید

بختیاری

 

 

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی