غیبت یا تاخیر در آزمون آیلتس

غیبت یا تاخیر در آزمون آیلتس به دلیل اورژانسی

 

 

تاخیر در آزمون آیلتس

در روز آزمون، ورود داوطلبین راس ساعت 9 صبح است. متاسفانه اگر یک داوطلب دیر برسد اجازه ی ورود به مرکز و حق شرکت در آزمون را نخواهد داشت و به دلیل تاخیر در آزمون آیلتس هزینه ی آزمون به آن فرد مسترد نمی شود. این موضوع در مورد تمامی مراکز برگزاری آزمون آیلتس چه در ایران و چه در کشورهای دیگر صدق میکند.

 

 

غیبت در آزمون آیلتس

اگر داوطلبی به دلیل بروز یک مشکل اورژانسی پزشکی قادر به شرکت در آزمون نباشد و غیبت کند، سیاست بعضی از مراکز برگزاری این است که باید گواهی پزشکی از درمانگاه یا بیمارستان بگیرد و فقط تا دو روز مهلت دارد که آن را به مرکز برگزاری آزمون تحویل دهد. این گواهی باید دلیل غیبت را کاملا توضیح داده و تاریخ دار باشد تا مرکز برگزاری آزمون روز دیگری را برای آزمون آن داوطلب مشخص کند (البته هزینه ی به تعویق انداختن آزمون را باید بپردازد). بعضی دیگر از مراکز برگزاری غیبت را به هیچ وجه نمی پذیرند و شانس دوباره شرکت در آزمون را به داوطلب نمیدهند و هزینه آزمون را به هیچ وجه به آن فرد مسترد نمی کنند. برای اطلاع دقیق از شرایط غیبت اورژانسی حتما با مرکز برگزاری آزمون خود تماس بگیرید.

 

 

درمورد آزمون Speaking هم به همین منوال خواهد بود. در صورت تاخیر برای این آزمون شما حق شرکت دوباره نخواهید داشت و باید دوباره کل هزینه را پرداخته و در آزمون شرکت کنید. در صورت غیبت کردن، اگر موجه و با گواهی پزشک (از بیمارستان) باشد بعضی مراکز برای شما زمان دیگری را هماهنگ میکنند و برخی مراکز به شما زمان دیگری را نمیدهند.

 

 

درصورت وجود هرگونه سوال و ابهام در مورد آزمون آیلتس، مشاوران تخصصی آیلتس و اساتید بین المللی (با نمره آیلتس 9) در موسسه خوارزمی در محدوده قیطریه (تماس با ما) آمادگی پاسخ به تمامی سوالات شما عزیزان در این زمینه میباشند.

 

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی