رایتینگ آیلتس

نکات کلیدی تسک دو رایتینگ آیلتس 

حتما موافقید که تعداد متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس روز به روز در حال افزایش است. که مهمترین دلایل آن عبارتند از مهاجرت و یا ورود به دانشگاههای معتبر (دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج و …). به همین دلیل تصمیم گرفتیم جهت کمک به شما زبان آموزان و داوطلبان محترم، طی چند مطلب به نکات کلیدی موفقیت در قسمتهای مختلف این آزمون (رایتینگ آیلتس، ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ) بپردازیم.

در مطلب قبلی (رایتینگ آیلتس: تسک دوم (مطلب دوم)) در مورد برخی از نکات کلیدی تسک دو رایتینگ آیلتس صحبت کردیم. در این مطلب قصد داریم به سایر نکات کلیدی این تسک بپردازیم.

  1. رایتینگ دوم را قبل از رایتینگ اول بنویسید

همانطور که قبلا اشاره شد شما به طور کلی برای نوشتن رایتینگ اول و دوم 60 دقیقه فرصت دارید و بستگی به شما دارد که روی هر یک از رایتینگ ها چقدر زمان صرف کنید. بسیاری توصیه می کنند که ابتدا رایتینگ دوم را بنویسید چرا که نمره ی این بخش دو برابر بخش اول می باشد. به هر حال، سعی کنید مقاله را در 40 دقیقه یا حتی کمتر تمام کنید.

  1. حفظ انسجام و یکپارچگی متن

انسجام متن یکی از چهار معیار اصلی نمره دهی رایتینگ آیلتس می باشد. متن شما براساس پیوسته بودن و انسجام جملات و پاراگراف ها ارزیابی می شود.

  1. وارد ذهن آزمون گیرنده شوید و توجه او را به خود جلب کنید

به یاد داشته باشید که هر کسی که آزمون گیرنده ی شما باشد صدها رایتینگ دیگر را نیز تصحیح خواهد کرد بنابراین، نیازی نیست که رایتینگ شما در حد جایزه نوبل باشد اما توجه داشته باشید که طوری بنویسید که نظر آزمون گیرنده جلب شود. آزمون گیرنده ها معمولا براساس چهار فاکتور اصلی ذکر شده نمره می دهند بنابراین سعی کنید که آنها را رعایت کنید. اطمینان حاصل کنید که رایتینگ آیلتس شما خوب سازماندهی شده و به راحتی توسط خواننده قابل درک باشد.

  1. منبع واژگان یا دایره لغات

منبع واژه ها می تواند بسیار فریبنده باشند، بی رودر واسی، شما مجبور نیستید که از واژگان طولانی و عجیب و غریب استفاده کنید. در اینجا منبع واژه ها صرفا به تنوع زبانی که شما به کار می برید اشاره دارد. به هر حال، هر واژه ای که به کار می برید از تکرار خودداری کنید. وقتی که رایتینگ خود را تمام کردید برگردید و به سرعت متن خود را مرور کنید و ببینید که آیا واژه ای را چند بار تکرار کردید یا نه، مخصوصا واژ های ساده ای مانند very good,  important, difficult. برای مثال جایگزینی very با extremely و یا جایگزینی good با satisfactory  تنها چند ثانیه بیشتر میبرد.

برای آشنایی با نکات کلیدی سایر تسکهای آزمون آیلتس میتوانید به مطالب مرتبط موجود در همین سایت مراجعه کنید. و در صورت تمایل میتوانید به کلاس های ما در آموزشگاه زبان خوارزمی قیطریه بپیوندید و از تجارب اساتید بین المللی ما در رسیدن به نمره مطلوب در آزمون آیلتس و یا هر آزمون دیگری (آیلتس یا تافل؟!) بهره مند شوید 😎 . منتظر تماس شما هستیم!

موفق باشید

بختیاری

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی