رایتینگ آیلتس

نکات کلیدی تسک دو رایتینگ آیلتس 

 

حتما موافقید که تعداد متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس روز به روز در حال افزایش است. که مهمترین دلایل آن عبارتند از مهاجرت و یا ورود به دانشگاههای معتبر (دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج و …). به همین دلیل تصمیم گرفتیم جهت کمک به شما زبان آموزان و داوطلبان محترم، طی چند مطلب به نکات کلیدی موفقیت در قسمتهای مختلف این آزمون (رایتینگ آیلتس، ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ) بپردازیم.

 

در مطلب قبلی (رایتینگ آیلتس: تسک دوم (مطلب اول)) در مورد نکات کلی تسک دو رایتینگ آیلتس صحبت کردیم. در این مطلب قصد داریم به نکات کلیدی این تسک بپردازیم.

 

  1. دقیقا به سوال داده شده پاسخ دهید!

مهم نیست که شما چقدر باهوش هستید: هر کسی احتمال دارد که با خواندن سریع دستورالعمل ها بخشی از اطلاعات مهم را از دست بدهد. به نظر می رسد که خط کشیدن زیر مطالب مهم، تکنیک مفیدی باشد. برای رایتینگ دوم، زیر نکات مهم در موضوع داده شده و کلمات کلیدی سوال خط بکشید.

 

  1. فقط مطالب اصلی ارزیابی میشوند، نه مطالب کپی شده!

اگر چه گاهی اوقات استفاده از بخشی از متن سوال در رایتینگ توصیه می شود اما سعی کنید که همه ی متن سوال را عینا به کار نبرید. حتی اگر جملات برگرفته از متنِ سوال به شکل قابل قبولی کپی شود باز هم شما با موضوع شمارش واژه ها مواجه خواهید بود و معمولا تعداد واژه های مورد نیاز 150 یا 250 واژه می باشد. از شما انتظار می رود که حداقل این تعداد واژه را بنویسید اما اگر تعداد واژه های اضافی نوشته شده بیش از 50 کلمه باشد، احتمالا شما به خاطر عدم کارآمدی و بی کیفیتی متن نمره از دست خواهید داد. توجه داشته باشید وقتی که جملات را کپی می کنید، آزمون گیرنده واژه های کپی شده را شمارش نمی کنند. این به آن معناست که ممکن است شما به خاطر کم بودن تعداد واژه ها نمره از دست بدهید.

 

  1. مدیریت زمان

برای نوشتن یک مقاله ی 250 کلمه ای 40 دقیقه وقت دارید. هر چند که شما به طور معمول عجله دارید که رایتینگ خود را سر وقت تمام کنید اما بهتر است قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید ابتدا حداقل 5 دقیقه راجع به نحوه ی نوشتن فکر کنید و چارچوب آن را مشخص کنید. پس از مشخص کردن چارچوب رایتینگ، کماکان شما 35 دقیقه فرصت دارید تا 250 کلمه را بنویسید.

 

برای آشنایی با باقی نکات کلیدی میتوانید به مطلب بعدی (رایتینگ آیلتس: تسک دوم (مطلب سوم)) مراجعه کنید. و در صورت تمایل میتوانید به کلاس های ما در آموزشگاه زبان خوارزمی قیطریه بپیوندید و از تجارب اساتید بین المللی ما در رسیدن به نمره مطلوب در آزمون آیلتس و یا هر آزمون دیگری (آیلتس یا تافل؟!) بهره مند شوید 😎 . منتظر تماس شما هستیم!

موفق باشید

بختیاری

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی