رایتینگ آیلتس

آشنایی با تسک دو رایتینگ آیلتس

 

حتما موافقید که تعداد متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس روز به روز در حال افزایش است. که مهمترین دلایل آن عبارتند از مهاجرت و یا ورود به دانشگاههای معتبر (دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج و …). به همین دلیل تصمیم گرفتیم جهت کمک به شما زبان آموزان و داوطلبان محترم، طی چند مطلب به نکات کلیدی موفقیت در قسمتهای مختلف این آزمون (رایتینگ آیلتس، ریدینگ، لیسنینگ، اسپیکینگ) بپردازیم.

 

در مطلب قبلی (رایتینگ آیلتس – تسک یک آکادمیک) در مورد نکات کلیدی تسک یک رایتینگ آیلتس آکادمیک صحبت کردیم. در این مطلب قصد داریم بطور ویژه به رايتينگ تسك دو بپردازیم.

 

تسک دوم رایتینگ آیلتس یکی از بخش های دشوار این آزمون می باشد. در واقع این بخش همان انشاء نویسی ( Essay writing)  آزمون است که هم رایتینگ های نوشته شده و هم ارزیابی آزمون گیرنده ها بیشتر ذهنی و سلیقه ای صورت می گیرد. به عبارت دیگر، چون در این بخش پاسخ های عینی وجود ندارند بنابراین قضاوت ها بیشتر انتزاعی هستند.

 

راز موفقیت در این تسک، درک کامل موضوع و نوع نگارش متن است. شما بایستی دقت کنید که آزمون گیرنده ها دقیقا دنبال چه هستند و با در نظر گرفتن توصیه های ارائه شده ی ما و خودداری از اشتباهات کوچک بتوانید نمره 7 یا بالاتر را به دست آورید.

 

 این تسک شامل یک موضوع می باشد. پس از خواندن موضوع داده شده با سوالی روبرو می شوید که از شما می خواهد دلایل و مثال هایی را برای ساپورت نظرات و ایده های خود ارائه دهید.

 

نمره دهی تسک دوم:

رایتینگ نوشته شده بر اساس چهار فاکتور نمره داده می شود:

*نحوه ی پاسخ دهی

*انسجام و پیوستگی متن

*تنوع واژگان 

*دامنه ی گرامری

نکته ی مهم این است که هر چهار فاکتور اشاره شده به یک اندازه تاثیر دارند. هر چند که این می تواند خبر خوبی برای افرادی که نگران از دست دادن نصف نمره در بخش گرامر هستند باشد اما در هر صورت شما 25% درصد نمره را در صورت نادیده گرفتن هریک از این بخش ها از دست خواهید داد.

 

زمان بندی:  

شما به طور معمول 40 دقیقه برای نوشتن رایتینگ دوم وقت دارید. در صورتی که با این بخش آشنایی کامل نداشته باشید و یا اینکه به طور کامل آماده نشده باشید، این زمان به سرعت سپری خواهد شد. پیشنهاد های ما ضمن اینکه به شما کمک خواهند کرد که بتوانید در زمان خود صرفه جویی کنید بلکه بازدهی شما را نیز بالا خواهند برد و یک روش مناسبی را برای رایتینگ شما ارائه خواهند داد.

 

این ها فقط نکات کلیدی تسک دو رایتینگ آیلتس بودند. شما میتوانید برای آشنایی با نکات کلیدی به مطلب بعدی (رایتینگ آیلتس: تسک دوم (مطلب دوم)) مراجعه کنید و حتی در صورت تمایل، به کلاس های ما در آموزشگاه زبان خوارزمی قیطریه بپیوندید و از تجارب اساتید بین المللی ما در رسیدن به نمره مطلوب در آزمون آیلتس و یا هر آزمون دیگری (آیلتس یا تافل؟!) بهره مند شوید 😎 . منتظر تماس شما هستیم!

پیروز باشید

بختیاری

 

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی