حداقل نمره قبولی در آیلتس چند است؟

 

 

آزمون آیلتس آزمون ارزیابی چهار مهارت(listening, Reading, Writing و Speaking )  زبان انگلیسی است. این آزمون به دو حالت آکادمیک (مورد نیاز برای ادامه تحصیل) و جنرال (مورد نیاز برای مهاجرت یا کار) برگزار میشود. در هیچکدام از این دو آزمون چیزی به نام “مردودی” یا “افتادن” در آزمون وجود ندارد. هر نمره ای که شما بگیرید به شما مدرکی با همان نمره میدهند که آن نمره نشان دهنده ی سطح دانش و مهارت استفاده از زبان انگلیسی شما خواهد بود.

 

با توجه به اینکه نمره ی آیلتس از 1 تا 9 است، به عنوان مثال نمره 9 نشان میدهد که شما در کاربرد زبان بسیار حرفه ای هستید و مثلا نمره ی 4 نشان میدهد که شما توانایی محدودی در کاربرد زبان انگلیسی دارید. از طرف دیگر با توجه به هدف شما حداقل نمره قبولی در آزمون آیلتس متفاوت خواهد بود. اگر شما برای ادامه تحصیل نیاز به مدرک آیلتس دارید بعضی از دانشگاه ها حداقل نمره 6 و بعضی دیگر از دانشگاه ها حداقل نمره 7 را از شما میپذیرند.

 

رابطه ی نمره آیلتس و مهارت زبان انگلیسی

نمره آیلتس

Band score

سطح مهارت زبان

توضیحات

9

کاربر حرفه ای

شما اطلاعات و درک کاملی از زبان دارید. میتوانید کلمات مناسب و درست استفاده و بسیار روان صحبت کنید.

8

کاربر خیلی خوب

شما اطلاعات کاربردی نسبتا کاملی از زبان دارید البته همراه با ایراد های بسیار کوچک. میتوانید به راحتی در بحث ها شرکت کنید.

7

کاربر خوب

شما اطلاعات کاربردی خوبی از زبان دارید همراه با کمی ایراد. بطورکلی شما جملات و بحث های پیچیده را میتوانید درک کنید.

6

کاربر مؤثر

علی رقم وجود ایراددر کاربرد کلمه و درک متوسط،  شما میتوانید بطور مؤثری از زبان استفاده کنید. میتوانید جملات و بحث های پیچیده را در موقعیت های محدود درک کنید.

5

کاربر متوسط

شما اطلاعات متوسطی از زبان دارید. معنای کلی را متوجه میشوید. ایرادات زیادی دارید و بحث های ساده را میتوانید متوجه شوید.

4

کاربر محدود

درک شما محدود به موضوعات ساده و ابتدایی است. ایرادات مکرر دارید. بحث های بسیار ساده را میتوانید متوجه شوید.

3

کاربر خیلی محدود

شما اطلاعات بسیار کمی از زبان انگلیسی دارید. با ایرادات بسیار زیاد

 

پس فراموش نکنید که در مورد حداقل نمره قبولی در آیلتس، pass  و fail  وجود ندارد و هر نمره ای بگیرید به شما مدرک خواهند داد.  نمرات آیلتس در سراسر دنیا معتبر هستند و برای ادامه تحصیل، مهاجرت و یا کار از شما پذیرفته میشوند.

 

 

اگر نمیدانید کدام آزمون مناسب شماست و یا با توجه به هدفتان چه نمره ای نیاز دارید مشاوران تخصصی آیلتس و اساتید بین المللی (با نمره آیلتس 9) در موسسه خوارزمی در محدوده قیطریه (تماس با ما) آمادگی پاسخ به سوالات و راهنمایی شما عزیزان در این زمینه میباشند.

 

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی