تقویت مهارت listening

چطور برای تقویت مهارت listening خود اقدام کنیم

 

مهارت  Listening یکی از مهمترین مهارت ها برای یادگیری زبان خارجیه. در پروسه یادگیری زبان ایجاد و تقویت مهارت listening سخت و طولانیه درواقع برای خیلی از زبان آموزان سخت ترین قسمت زبانه. به دلیل همین اهمیت یکسری راه ها برای تقویت مهارت Listening  رو میخوام براتون بگم.

 

راه تقویت مهارت listening

از نظر من بهترین راه استفاده از منابع زبانی native و اصله

  • فیلم ها و سریال های تلویزیونی چون برای خود افراد انگلیسی زبان ساخته شدن درواقع یک منبع خوبی برای تمرین و تقویت مهارت Listening هستند. البته حواستون باشه که فقط از روی صندلی نشستن و همینجوری فیلم دیدن کسی درک مطلبش خوب نمیشه بلکه باید تلاش کنین. از فیلم هایی که موضوعش براتون جذابه یا راجع بهش اطلاعات دارین شروع کنین که شنیدن و فهمیدنش براتون کمی راحت تره.

 

  • پادکست podcast: پادکست ها فایل های صوتی برای آموزش زبان هستن که افراد انگلیسی زبان میسازن. اول با یک دیالوگ شروع میشه و بعد کلمات مهم دیالوگ رو تدریس میکنن. این پادکست ها سطح مبتدی تا پیشرفته دارن و یکی از بهترین منابع تقویت مهارت Listening هستن.

(( توی موسسه خوارزمی پادکست ها با زبان آموزان کار میشن))

 

  • کتاب های صوتی Audiobooks : به جای خوندن کتاب چرا به فایل صوتیش گوش نمیدین؟ اینجوری هم کتاب خوندین هم تمرین listening کردین.

 

  • کانالهای رادیویی: رادیو برنامه های متنوعی داره مثل اخبار، داستان، مستند و غیره. باگوش دادن به رادیو با یه تیر دو نشون بزنین. هم اطلاعاتتون رو بالا ببرین هم مهارت listening خودتونو.

 

  • موسیقی: آهنگ های انگلیسی گوش کنید. میتونین همزمان متن اون رو هم بخونین. هم از آهنگ لذت ببرین و هم listening تمرین کنین.

 

  • در نهایت شما میتونین همیشه مطالب جدید و جذاب از سایتهایی مثل YouTube و FluentU که ویدیوی آموزشی داره و حتی مردم ویدیوهاشون رو میذارن استفاده کنین.

 

در موسسه خوارزمی واقع در قیطریه (تماس با ما) توجه بسیار زیادی به تقویت مهارت Listening میشه و مدرسین بطور حرفه ای با متدهای به روز مثل استفاده از پادکست یا فیلم و موسیقی به زبان آموزان کمک میکنند تا listening شون روز به روز قوی تر بشه.

 

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
نکات، قوانین و مقررات شرکت در آزمون آیلتس
نکات، قوانین و مقررات شرکت در آزمون آیلتس