تافل

با آزمون تافل اینترنتی بیشتر آشنا بشیم!(مطلب دوم)

 

 

در مطلب قبلی (تافل اینترنتی iBT (یک)) توضیح دادیم که این آزمون هم برای دانشجویان مقطع دکتری و هم متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور (به ویژه دانشگاههای امریکا مانند دانشگاه هاروارد، دانشگاه پرینستون و …) کاربرد بسیار داره. و همچنین با برخی از خصوصیات این آزمون مانند سیستم نمره دهی، بخش Reading و Listening آشنا شدیم. در این مطلب به دو بخش دیگر این آزمون میپردازیم.

 

 

  نوشتن – Writing

 

اين بخش از آزمون تافل، توانايي شما رو در به کار گيری «نوشتن» جهت برقراری ارتباط در يک محيط دانشگاهی مورد سنجش قرار میده. اين بخش خودش به دو قسمت تقسيم می‌شه:

 

1) قسمت تلفيقی  (integrated)

در این قسمت شما بايد در ابتدا متن کوتاهی رو بخونین (250 تا 300 کلمه) و بعد به يک سخنرانی کوتاه مرتبط با متن گوش بدین. بعد از اون شما بايد با استفاده از اطلاعاتی که از متن و سخنرانی بدست میارین به يک سوال پاسخ بدین. به شما 20 دقيقه فرصت داده میشه تا پاسختون رو، که بايد بين 150 تا 225 کلمه باشه، بنويسين.

 

2) قسمت مستقل (independent)

در این قسمت بخش نوشتاری به شما 20 دقيقه فرصت داده میشه تا انشاء کوتاهی، در حدود 300 کلمه، درباره يک موضوع خاص بنويسين.

 

نکته: تايپ کردن  برای هر دو قسمت ضروریه!

 

 Speaking – صحبت کردن

 

اين بخش جديد از آزمون تافل دارای شش تکليفه (task)، که 2 تکليف اون به صورت مستقل (independent) و 4 تکلیف اون به صورت تلفيقی هستن.


بطور دقيق‌تر، بخش گفتاری آزمون تافل شامل قسمتهاي زير میشه:

1) دو تکليف مستقل (independent) درباره موضوعات معمولي و آزاد.
شرکت‌کنندگان بايد با استفاده از دانش و تجارب شخصی خودشون در مورد يک موضوع خاص موضع گيری کنن و اون رو توضيح بدن.


2) دو تکليف تلفيقی (integrated) بر اساس خواندن و شنيدن.
اين تکاليف شامل يک متن کوتاه و يک صحبت کوتاهه. شرکت کنندگان بايد اطلاعاتی رو که از اين دو طريق بدست میارن، با هم تلفيق کنن و در جوابشون به کار بگیرن.3) دو تکليف تلفيقی بر اساس شنيدن يک سخنرانی يا گفتگوی کوتاه.
شرکت کنندگان بايد نکات کليدی موجود در آنچه که مي‌شنون رو بطور خلاصه در جوابهاشون ارائه بدن.

نکته: مدت پاسخ‌گويی به هر کدام از تکاليف از 45 تا 60 ثانيه متغيره.

 

 

به امید اینکه این دو مطلب به آشنایی شما با تافل اینترنتی کمک کرده باشن، یادآوری میکنیم که برای رسیدن به نمره مطلوب خود در آزمون تافل و یا آیلتس، میتونین در کلاسهای عمومی و تخصصی آموزشگاه زبان خوارزمی قیطریه 😎 شرکت کنین و از تجارب اساتید بین المللی ما بهره مند بشیتن. منتظر تماس شما هستیم.

پیروز باشید

بختیاری

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی