آیلتس

تفاوتهای بین آیلتس و تافل (یک)

 

مطمئنم که شما هم مثل همه زبان آموزها و یا افرادی که برنامه مهاجرت دارن، حداقل یک بار هم که شده این سوال به ذهنتون خطور کرده که: “فرق بین آیلتس و تافل چیه؟” واقعیت اینه که این دو تا خیلی با هم فرق دارن! ولی ما سعی میکنیم از طریق یک سری مقالات تفاوت اونها رو بشناسیم.

 

 

IELTS  آیلتس:


آزمون آیلتس (International English Language Testing System) جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیـری مهارتهـای تخصصـی و یـا کار و اقامـت در کشـورهـای انگلیسی زبان طراحی شـده. اکثر دانشگاههاى دنیا (بخصوص کشورهاى انگلیسى زبان) ارائه مدرک آیلتس رو بعنوان یکى از مهمترین شروط پذیرش دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا قید کردن. این آزمون مشترکاً از سوى ۳ سازمان معتبر  IELTS Australia ، Cambridge ، British Council  طراحى و توسط نمایندگى‌ها در بیش از ۲۷۰ مرکز مختلف در بیش از ۱۱۰ کشور جهان برگزار مى شه. سالانه حدود یک و نیم میلیون نفر در اون شرکت می‌کنن.TOEFL  تافل:


آزمون تافل (Test of English as a Foreign Language) بعنوان مهمترین و معتبرترین تست سنجش دانش زبان در دنیا مطرحه و بکار گرفته مى شه و یک آزمون جـامع زبان انگلیسیه که بـرای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده و کانادا، و دیـگر بخشهـای جهان، مورد نیـازه. همچنیـن افراد غیر بومی که دارای مشاغل حرفه‌ای هستن، بـرای ادامه فعالیتهای حرفه‌ایشون در آمریکا و کانادا مرتباً به یک رتبه تافل نیاز دارن.

 


تفاوتهای اساسی:


1- تافل آزمونیه که توانایی داوطلب رو در درک و کاربرد انگلیسی امریکایی می سنجه اما در آزمون آیلتس، انگلیسی به عنوان زبان بین المللی سنجیده می شه و بنابراین به عنوان مثال، در قسمت سنجش مهارت شنیدن از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده می شه و نه فقط یک لهجه خاص. (آزمون آیلتس و اعتماد به نفس داوطلب)2- برای مواردی مانند مهاجرت به کشور های کانادا و استرالیا آزمون آیلتس ضروریه و برای دریافت بورسیه های تحصیلی، استخدام در مراکز دولتی و یا شرکت های بازرگانی ممکنه کسب حد نصاب امتیاز در تافل از شما خواسته بشه.


3- تافل فقط مختص دانشگاههای امریکا نیست. بنا به وب سایت رسمی ای. تی. اس، (E.T.S)  شش هزار موسسه در ۱۱۰ کشور دنیا و تقریبا تمام دانشگاه های انگلستان، استرالیا، نیوزیلند و کانادا برای پذیرش، اعطای بورس تحصیلی، و فارغ التحصیلی نمرات تافل را ملاک قرار می دن. سایت رسمی آیلتس هم آمار و ارقام مشابهی را در خصوص مقبولیت آیلتس ذکر می کنه.

 

 

این فقط چکیده ای از تفاوتهای اساسی این دو آزمونه و البته شما میتونین برای آگاهی از سایر تفاوتها به مطلب بعدی (آیلتس یا تافل؟! (دو)) مراجعه کنین. و یا حتی بهتر از اون، برای یک جلسه مشاوره و در صورت تمایل یک آزمون تعیین سطح رایگان و استفاده از متدهای اساتید بین المللی آموزشگاه زبان خوارزمی قیطریه برای رسیدن به نمره مطلوب در آزمون آیلتس و یا تافل، با ما تماس بگیرین 🙂 !

مطالب مرتبط

مفدمه
مقدمه خوب در تسک 2 رایتینگ آزمون آیلتس
ریدینگ آیلتس و هفت سوالات متدوال آن