آیلتس مهارت های زندگی

آزمون آیلتس مهارت های زندگی چیست؟

 

 

آزمون آیلتس مهارت های زندگی، تست سنجش زبان انگلیسی است که توسط British council  و IDP برگزار میشود.

 

 

این آزمون شامل تست گفتاری و شنیداری (speaking & listening) است و در سطوح A1 و A2 و B1 با توجه به چارت اروپایی CEFR برگزار میشود. این آزمون برای ویزای انگلستان برای مهاجرت (UKVI)  کاربرد دارد. در 18 ژانویه 2016 دولت انگلستان این آزمون را به عنوان پیش نیاز مهاجرت در مورد افرادی که از طریق “داشتن خانواده در انگلستان” اقدام میکنند معرفی و تعیین کرد.

 

 

سطوح مختلف آزمون آیلتس مهارت های زندگی

 

اگر شما برای ویزای انگلستان اقدام کرده اید با شرط “داشتن اعضای خانواده ساکن در انگلستان” آزمون آیلتس مهارت های زندگی سطح A1  و یا A2 برای شما مناسب خواهد بود. دقت داشته باشید که سطح A1 ساده تر و در حد basic است اما سطح A2 کمی سخت تر و در حد elementary است. افرادی که با سطح A1 ویزای خود را بگیرند، بعد از دوسال و نیم اقامت، نیاز به گذراندن و قبول شدن در سطح A2  را دارند تا اقامت خود را تمدید کنند.

 

اگر شما برای مدت نا مشخص و یا شهروندی اقدام میکنید شما به گذراندن و قبولی در سطح B1  نیاز دارید. سطح B1 دشوارتر از A1  و A2 است و در حد سطح intermediate  است.

 

 

مدل سوالات آزمون آیلتس مهارت های زندگی

 

در آزمونهای تمام سطوح، شما به همراه یک داوطلب و یک ممتحن آزمون خواهید داد. در مورد آزمون سطح A1  و A2 در ابتدا سوالاتی درمورد معرفی خود (اسم، سن، ملیت و شغل) پرسیده میشود (حدود3 دقیقه) و سپس ممتحن سوالاتی در مورد موضوعات روزمره مانند علایق، تفریحات، اوقات فراغت، تحصیل و غیره از هر دو شرکت کننده میپرسد. (حدود 4 دقیقه) سپس به هر شرکت کننده یک موضوع داده و میخواهد از طرف مقابل سوال بپرسند. قسمت بعدی تست شنیداریست که listening را پخش میکند و 2 یا 3 سوال میپرسد. (حدود 5 دقیقه) و در نهایت هم یک موضوع میدهد و از شرکت کننده ها میخواهد تا با هم راجع به موضوع بحث و گفتگو کنند. (حدود 5 دقیقه).

 

در مورد آزمون B1 قسمت های اولیه مانند آزمون سطح A1  و A2 است ولی یک بخش اضافه در آخر دارد که از دو نفر شرکت کننده میخواهد یک کار گروهی (مانند برنامه ریزی برای سفر یا ازدواج) انجام دهند.

 

 

اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس مهارت های زندگی را دارید مشاوران تخصصی آیلتس و اساتید بین المللی (با نمره آیلتس 9) در موسسه خوارزمی در محدوده قیطریه (تماس با ما) آمادگی پاسخ به سوالات و راهنمایی و برگزاری کلاس برای شما عزیزان در این زمینه میباشند.

 

مطالب مرتبط

مفدمه
مقدمه خوب در تسک 2 رایتینگ آزمون آیلتس
ریدینگ آیلتس و هفت سوالات متدوال آن