آیلتس

تفاوتهای بین آیلتس و تافل (دو)

 

 

همانطور که قول داده بودیم و طبق برنامه، قرار بر این شد که طی چند مطلب تفاوتهای دو آزمون آیلتس و تافل رو با هم بررسی کنیم. در مطلب قبل (آیلتس یا تافل؟! (یک)) سه تا از تفاوتهای اصلی رو شناختیم. در ادامه به چند مورد دیگه از این تفاوتها میپردازیم.

 

 

  1. اعتبار آزمون ها چه مدت است؟

نتایج هر کدام از آزمون های آیلتس و تافل به مدت دو سال اعتبار دارند.

 

 

  1. آزمون آیلتس چند نوع است؟

این آزمون در دو نوع مختلف موجود می‌باشد:

آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training) 

افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاههای انگلیسی زبان (آکسفورد، کمبریج و …) را دارند (کارشناسی به بالا) باید از نوع آکادمیک این آزمون، و افرادی که به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای، اخذ دیپلم، کار و یا اقامت قصد سفـر به کشورهـای انگلیسی زبان را دارند، می‌توانند از نوع عمومی این آزمون استفاده کنند.

 

 

  1. آیا آزمون تافل هم دارای انواع مختلف است؟

بلی، اما تفاوت آزمون های تافل بیشتر در نحوه برگزاری آن هاست. ابتدا آزمون تافل به صورت کاغذی (PBT) بود و داوطلبان جواب پرسش ها را با مداد روی روی پاسخنامه علامت می زدند. با پیشرفت تکنولوژی، تافل به صورت کامپیوتری (CBT) هم رایج شد. اما امروز فقط به صورت های کاغذی (PBT) و اینترنتی (IBT) برگزار می شود. مقیاس نمره در هر کدام از این آزمون‌ها متفاوت است.

 

 

  1. آیا امکان تقاضای تجدید نظر در نمرات وجود دارد؟

شرکت‌کنندگان در امتحان آیلتس این فرصت را دارند تا به بخشی یا تمام نمرات کارنامه خود اعتراض کنند. برای این کار لازم است تا در فاصله یک ماه بعد از تاریخ چاپ کارنامه فرم تقاضای تجدید نظر را پر کرده و همراه با اصل کارنامه خود٬ به دفتر امتحان آیلتس ارسال کنند.

 

 

این فقط چکیده ای از تفاوتهای اساسی این دو آزمونه و البته شما میتونین برای آگاهی از سایر تفاوتها به مطالبی که در همین زمینه توی همین سایت وجود داره مراجعه کنین. و یا حتی بهتر از اون، برای یک جلسه مشاوره و در صورت تمایل یک آزمون تعیین سطح رایگان و استفاده از متدهای اساتید بین المللی آموزشگاه زبان خوارزمی قیطریه برای رسیدن به نمره مطلوب در آزمون آیلتس و یا تافل، با ما تماس بگیرین 😎 !

پیروز باشید

بختیاری

 

 

 

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی