آزمون آیلتس و یا تافل

کدام آزمون آزمون راحت تر است. آزمون آیلتس و یا تافل!

 

سوالی که اغلب زبان آموزان میپرسند این است که آیلتس راحت تره یا تافل؟ باید توجه داشته باشید که آزمون آیلتس و یا تافل هر دو آزمونی برای سنجش مهارت زبان انگلیسی هستند و بحث راحت تر یا سخت تر بودن براشون مطرح نیست. درواقع با توجه به هدفتون، شما تصمیم میگیرید که در آزمون تافل شرکت کنید یا آزمون آیلتس.

 

بطور مثال اگر شما بخواهید خارج از کشور به ادامه تحصیل بپردازید، شما به مدرک آیلتس یا تافل نیاز دارین.  اغلب دانشگاه های کشورهای اروپایی و آسیایی مدرک آیلتس میپذیرند و اغلب دانشگاه های آمریکایی از شما مدرک تافل میخواهند.

 

آزمون آیلتس و یا تافل؟؟

از نظر من اگر شما هنوز تصمیم نگرفتید که چه آزمونی بدید، به دلایل زیر در آزمون آیلتس شرکت کنید:

  • مدت زمان آزمون آیلتس 2 ساعت و 45 دقیقه و مدت زمان آزمون تافل 4 ساعت.
  • قسمت Speaking آزمون آیلتس بصورت رو در رو برگزار میشود در حالیکه در آزمون تافل صدای شما ضبط شده و بعدا به شما نمره میدهند.
  • یک نکته ی خوب درمورد آزمون تافل وجود دارد این است که آزمون کلاً کامپیوتریست اما آزمون آیلتس کاغذیست.
  • یک نکته ی منفی در مورد آزمون تافل وجود دارد این است که در آمریکا فقط با مدرک تافل به تنهایی نمیتوانید وارد دانشگاه شوید و نیاز دارید که مدرک GRE یا GMAT کنار مدرک تافل ارایه بدهید اما در انگلستان و استرالیا وجود مدرک آیلتس برای ورود به دانشگاه به تنهایی کفایت میکند.

 

 

بطور کلی این شما هستید که باید ببینید با کدام آزمون راحت تر هستید. قانونی وجود نداره که شما رو از شرکت در دو آزمون تافل و آیلتس منع کند پس در هر کدام که مایل هستید شرکت کنید.

 

نکته ی آخر در مورد اینکه کدوم آزمون راحت تره باید بگم که اگر شما به اندازه ی کافی مطالعه کنید و خودتون رو آماده کنین هر دو آزمون برای شما راحت خواهد بود.

 

 

اگر بعد از بررسی های لازم تصمیم قطعی برای شرکت در آزمون آیلتس و یا تافل را گرفتید، موسسه خوارزمی در محدوده قیطریه (تماس با ما) با سالها تجربه در زمینه ی آیلتس، تافل و اساتید بین المللی با نمره آیلتس 9 و تافل 114 به شما کمک خواهد کرد تا به نتیجه برسید.

 

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی