آیلتس آکادمیک یا جنرال

 

کدام مناسب من است؟ آیلتس آکادمیک یا جنرال؟

 

 

در مورد آزمون آیلتس آکادمیک یا جنرال اول باید گفت که آزمون آیلتس آزمونیه که هر چهار مهارت زبانی (listening, Reading, Writing و Speaking ) رو در کمتر از 3 ساعت میسنجه. دو مدل آزمون آیلتس وجود داره: آکادمیک (Academic) و جنرال (General training). کدوم مناسب شماست؟ 

 

 

دو بخش Listening و Speaking در هر دو مدل آزمون یکسانن اما موضوع در دو بخش Reading  و Writing  در این دو مدل آزمون فرق میکنه. سه بخش Listening  Reading , و Writing   در همه ی آزمون های آیلتس آکادمیک یا جنرال در یک روز (بدون تایم استراحت بینشون) برگزار میشه و بخش Speaking  تا یک هفته قبل یا یک هفته بعد از آزمون برگزار میشه. مدت زمان کل آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است. البته بخش Speaking  که جداست حدودا بین 13 تا 15 دقیقه طول میکشه.

چون مدل و از اون مهمتر کاربرد این دو آزمون فرق داره پس دقت کنین با توجه به هدفتون در کدوم آزمون باید شرکت کنین.

 

آیلتس آکادمیک یا جنرال؟

آیلتس آکادمیک

داشتن مدرک آزمون آیلتس آکادمیک برای افرادی مناسبه که برای تحصیلات تکمیلی میخوان به یک کشور انگلیسی زبان برن. چون در این آزمون زبان آکادمیک و تکنیکی تست میشه در واقع نشون میده که شما در یک محیط آکادمیک میتونین شروع به تحصیل کنین. این مدل آزمون مورد قبول همه ی موسساتیه که برای ادامه تحصیل مدرک آیلتس میخوان.

آیلتس جنرال

داشتن مدرک آزمون آیلتس جنرال برای افرادی مناسبه که برای تحصیل در مقاطع پایین تر مثلاً دبیرستان یا برای کار و دوره های آموزشی مثل workshop میخوان به یک کشور انگلیسی زبان برن. این آزمون همچنین برای مهاجرت به کشورهایی مانند استرالیا، نیوزلند، کانادا و انگلستان مورد نیازه. این تست روی موضوعات روزمره مورد نیاز برای روابط اجتماعی و محیط کار تمرکز میکنه. و داشتن این مدرک نشون میده شما میتونین در محیط های عمومی از پس خودتون بر بیاین.

 

 

اگر بعد از بررسی های لازم تصمیم قطعی برای آیلتس آکادمیک یا جنرال را گرفتید، موسسه خوارزمی در محدوده قیطریه (تماس با ما) با سالها تجربه در زمینه ی آیلتس و اساتید بین المللی با نمره آیلتس 9 به شما کمک خواهد کرد تا به نتیجه برسید.

 

 

مطالب مرتبط

آیلتس مهارت های زندگی
آیلتس مهارت های زندگی
ریدینگ
افزایش نمره ریدینگ آیلتس با چند نکته طلایی